Valmiiksi suunniteltu – 40 vuoden kokemuksella

Henkilöstö

Suunnittelutalo PPG Oy:ssä sinua palvelee kokenut ja asiantunteva henkilökunta.

Hallinto ja rakennuttaminen

Sami Heinämäki
Toimitusjohtaja
Rakennusinsinööri (AMK)

Puh. 044 326 1326
sami.heinamaki@suunnittelutalo.com

Teemu Saari

Operatiivinen johtaja

Rakennusinsinööri (AMK)


Puh. 044 563 6836

teemu.saari@suunnittelutalo.com

Juha Heinämäki

Juha Heinämäki
Senior Partner

Puh. 044 775 2836
juha.heinamaki@suunnittelutalo.com

Jorma Saari

Jorma Saari
Senior Partner

Puh. 044 775 2821
jorma.saari@suunnittelutalo.com

Anne Tammi

Anne Tammi
Assistentti

Puh. 03 475 2800
anne.tammi@suunnittelutalo.com

 

Arkkitehtisuunnittelu

 

Päivi Ihamäki

Päivi Ihamäki
Rakennusarkkitehti, Pääsuunnittelija

Puh. 044 761 5062
paivi.ihamaki@suunnittelutalo.com

Eija Kuokkanen

Eija Kuokkanen
Rakennusarkkitehti

Puh. 044 761 5061
eija.kuokkanen@suunnittelutalo.com

 

 

Seppo Pietikäinen

Seppo Pietikäinen

Suunnittelija


Puh. 044 761 5066

seppo.pietikainen@suunnittelutalo.com

Pasi Jaakkola

Pasi Jaakkola
Rakennusarkkitehti

Puh. 0400 866 236
pasi.jaakkola@suunnittelutalo.com

 

Rakennesuunnittelu

 

Mika Alisaari

Mika Alisaari
Johtava rakennesuunnittelija
Rakennusinsinööri (AMK)

Puh. 044 734 3002
mika.alisaari@suunnittelutalo.com

Joonas Saari

Joonas Saari
Vastaava rakennesuunnittelija
Rakennusinsinööri (AMK)

Puh. 044 7233 224   
joonas.saari@suunnittelutalo.com

 

 

Antti Erämaja
Vastaava rakennesuunnittelija
Rakennusinsinööri (AMK)

Puh. 044 0894 523
antti.eramaja@suunnittelutalo.com

Denis Kozlov

Denis Kozlov
Vastaava rakenne- ja elementtisuunnittelija      Rakennusinsinööri (YAMK)

Puh. 044 761 5065
denis.kozlov@suunnittelutalo.com

Hannu Ylistalo

Hannu Ylistalo
Rakenne- ja elementtisuunnittelija            Tekniikan Ylioppilas

Puh. 044 761 5064
hannu.ylistalo@suunnittelutalo.com

 

Matti Ukkonen

Matti Ukkonen
Rakennesuunnittelija                                                                                                                                              Rakennusmestari  

Puh. 03 475 2800
matti.ukkonen@suunnittelutalo.com

Aleksi Saloranata

Aleksi Saloranta
Rakenne- ja elementtisuunnittelija
Rakennusinsinööri (AMK)

Puh. 040 503 2694
aleksi.saloranta@suunnittelutalo.com

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                             #KUVA TULOSSA#

 

                                                                                                                                                                             

Allu Lahtinen
Rakennesuunnittelija                                                Rakennusinsinööri (AMK)

puh. 044 706 8022                        allu.lahtinen@suunnittelutalo.com

 

 

 

 

 

 

 

Suunnittelupalvelu

Kokonaisvaltaista ja kustannustehokasta suunnittelupalvelua. Räätälöidyt kokonaisratkaisut kunnille, säätiöille, yhdistyksille ja yrityksille.

Lue lisää »

Referenssit

Vuosien varrella olemme suunnitelleet ja rakennuttaneet lukuisia kohteita. Rakennuttamispalveluiden lisäksi palveluihimme kuuluvat kaikki suunnittelutoimialat.

Lue lisää »

Keskustellaan lisää

Kiinnostuitteko palveluistamme? Nousiko kysymyksiä tai haluatteko lisätietoa? Ottakaa meihin yhteyttä, palaamme asiaan mahdollisimman pian.

Lue lisää »

Henkilöstö

Suunnittelutalo PPG Oy:ssä sinua palvelee kokenut ja asiantunteva henkilökunta.

Lue lisää »